Digiweb Teknoloji Hiz. Ltd. Şti.

Özel Yazılım

Digiweb Bilişim Teknoloji Hiz. Ltd. Şti. - Özel Yazılım

Özel Yazılım

     Web Yazılım teknolojileri sitenizin içeriklerini düzenleyebilmenize yarayan, sitenizin otomatik olarak ziyaretçinin yönlendirmesiyle belirli çizgiler çerçevesinde işlevler yapabilmesini sağlayan oluşumlardır.

     Alışveriş siteleri, forum siteleri, haber siteleri vb. bir çok site Web Yazılımları ile oluşturulmaktadır. Web Programlama aracılığıyla sınırsız sayıda sayfalar oluşturabilir ve bu sayfaların içerisinde otomatik ve işlevsel döngüler yaratabilirsiniz.

     Web Yazılım teknolojileri web siteleri için ayrılmaz bir parça gibi görünsede statik web siteleri için gerekli değildir.

     Web Yazılım Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler?
     Web programlama konusunda dikkat edilmesi aranması gereken en büyük özelliklerden biri işlevselliktir. Web Programlama projelerinde işlevselliğin önemi oldukça fazladır. Bir diğer konu ise; yazılım güvenliğidir. Devamındaki konuları sıralamak gerekirse; Hızlı ve uyumlu çalışma, Yüksek veri depolama gerektiren projelerde yüksek veri okuma performansını yakalama gibi daha bir çok şey sayılabilir.

     Yazılım Güvenliği Nedir?
     Web programlama projelerinde büyük önem taşıyan yazılım güvenliği, yazılımı kullanan yetkili yada yetkisiz kişilerin, yazılımcının ön gördüğü sınırları aşamaması ve ulaşmaması gereken bilgilere ulaşamaması için alınan önlemlerdir. Bu önlemler alınmadığı taktirde projeniz her zaman tehdit altında demektir.

     Hızlı Veri Okuma Performansı Nedir?
     Web programlama projelerinde önem arz eden diğer konulardan biriside veri okuma performansıdır. Eğer projenizin çalışma süresince kayıt ettiğiniz, içerisinde arama yaptığınız ve düzenlediğiniz verilerinizin adetleri ya da boyutları yüksek ise bu tip çalışmalara ihtiyaç duyulur. Çok fazla veri adedi demek daha yavaş işlem yapmak demektir. Bu tür projelerde sadece yazılımı sadece istenilen bilgilere odaklı çalıştırmak gerekir.