Digiweb Teknoloji Hiz. Ltd. Şti.

Facebook Reklamları

Digiweb Bilişim Teknoloji Hiz. Ltd. Şti. - Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

     Facebook, kullanıcıların kişisel bilgilerini toplama odaklı bir platform olduğundan dolayı kişisel verilere dayalı reklamcılık alanında en iyi reklam sistemlerinden biri olan Facebook Ads sistemini kurmuştur.

     Facebook Reklamlarının sistemi kişilerin sosyal bilgilerine dayalı filtreleme yaparak reklam yayınlama mantığına dayanmaktadır. Reklam veren site sahibi kendi belirleyeceği filtreler sayesinde reklamları hangi kullanıcıların görmesi gerektiğini belirler ve belirmiş olduğu filtreye uygun kişilere reklamlarının yayınlanmasını sağlar. Facebook Reklamları reklamlarının yayınlanması için günlük yada toplam bir hedef bakiye belirterek, bununla birlikte istenilen hedef kitleyi filtre edecek listeler oluşturabilirsiniz. Filtreleme sonucunda reklamınızı ortalama kaç kişinin görebileceği ile ilgili bilgilendirmede yapılmaktadır.

     Facebook Reklamı verme konusunda doğru yönlendiriliyor olmanız sizlerin aynı bütçe ile daha çok kişiye ulaşmanız, aynı zamanda daha doğru kişilere ulaşmanız anlamına gelir. Doğru kişiye reklam yayınlıyor olmanız reklam geri dönüşlerinizide arttıracağından daha faydalı bir reklam çalışması yapmış olursunuz.