Digiweb Teknoloji Hiz. Ltd. Şti.

Banner ve Logo Tasarımı

Digiweb Bilişim Teknoloji Hiz. Ltd. Şti. - Hizmetler Banner ve Logo Tasarımı

Banner ve Logo Tasarımı

     Logo Tasarımı bir firmanın, bir markanın vizyonunu yansıtan en önemli unsurlardan biridir. Bu sebeple Logo Tasarımı yapılırken çok seçici olmak ve dikkatli karar vermek gerekir. Logo Tasarımı için kullanılacak renkler, Logo Tasarımı için kullanılacak şekil ve resimler logo sahibi firma yada markayı yansıtmalıdır.

     Logo Tasarımı için seçilecek renklerde insanlar için anlamlar taşır. Bu nedenle Logo Tasarımı yapılırken kullanılacak renkler sektörlere göre farklılık gösterir. Her sektörün Logo Tasarımında farklı algılar yaratan renkler vardır. Bazen çok sıradan diye düşündüğünüz bir şeklin yada rengin bilinç altınızda oluşturduğu mesaj bambaşka olabilir.

     Banner Tasarımıda Logo Tasarımında olduğu gibi belirli kurallar çerçevesinde yapılmalıdır. Eskiden Banner Tasarımı için Flash animasyon objeleri kullanılırken, günümüzde mobil sektöründe flash animasyonların çalışmamasından dolayı yerini HTML5 ve GIF animasyon şeklinde bannerlara bırakmıştır. Banner Tasarımıda reklamını amaçladığını ürünü yansıtmalı ve o ürünle ilgili objeler içermelidir.